Září 2010

Reportáž o botech v louži

8. září 2010 v 21:17 | Petra Itterheimová |  Z fotokurzů

Když jsem se o prázninách účastila LŠDF (více zde ), jedno z témat byla reportáž. Ostatní fotili, co se na LŠDF zrovna dělo - fotili skupinku, která měla přednášku o portrétech, či strukturách. Ale já měla už z předešlého dne reportážní fotku boty v louži. Nu což, byla jsem originální a reportáž o botě v louži jsem dodělala, měla i docela úspěch. :)

K reportáži: Jak jinak začít den, než si zavázat boty a vyrazit na výlet.. Ovšem na výletě je napatrně mokro a člověk se všem loužím jen tak nevyhe.. Boty se pak musí pořádně vysušit, ať už jakýmkoliv způsobem.. Po vysušení je potřeba navázat tkaničky zpět do bot.. Pak stačí boty znovu obout a pečlivě zavázat.. A zas si můžete vesele užívat života. :)
Jak se (ne)naučit

3. září 2010 v 23:09 | Petra Itterheimová |  Lidé

Přišel večer, padla nuda.. ale hele, navštívil mě nápad!

Když se teď pořád opakuje, že my školou povinní se vracíme do svých ústavů, tak jsem také nafotila něco na toto téma.
Právě to prokeclo jak se učím do školy..

Čapla jsem foťák, stativ, externí blesk, učebnici fyziky a poslední číslo časopisu FotoVideo. Stačilo dát foťák na stativ, manuálně zaostřit, nastavit program - priorita clony, blesk namířit tak, aby se světlo odráželo od stropu a neházelo tak tvrdé stíny. Pak zapnout samospoušť a sama si zapózovat, protože žádné modelky nemám k dispozici. Po nafocení hned do počítače, prohnat trochu Zonerem a Photoshopem.. A dílo je na světě!

Řekla bych, že průběh mého učení se do školy je zřejmý, ne?