Listopad 2010

Západ slunce na Tenerife podruhé

18. listopadu 2010 v 22:20 | Petra Itterheimová |  Nebe

Západ na Tenerife byl prostě krásný, nakonec jako všude, takže jsem vytáhla ještě nějaké fotky a vytvořila další článek.

Návštěvníci pláží se západem začali balit domů.. Avšak i po západu tam život funguje dál. ;)Jak zapadá slunce na Tenerife

15. listopadu 2010 v 22:52 | Petra Itterheimová |  Příroda

Nebudete mi to věřit, ale slunce tam zapadá stejně jako tady. Taky na západní světovou stranu a taky dolů. Akorát tam můžete vidět západ slunce nad mořem, vidíte palmy a písek.. A u nás trávu, lesy jehličnaté, listnaté.. Západ jiný, ale stejně krásný.. ;)
Opravdu červené červánky

13. listopadu 2010 v 20:39 | Petra Itterheimová |  Nebe

Kolikrát, když jsem šla ze školy domů jsem si všimla, že na obloze jsou po západu slunce krásné červánky. Vždycky ale stihly zmizet, než jsem dojela domů. Ovšem dneska je sobota, já jsem doma a času mám dost. Tudíž jsem ty nádherné červánky stihla konečně nafotit. A že se dneska opravdu pyšnily pestrými barvami.

Neumím si vybrat, která fotka je lepší, tak jich sem dávám víc. Dvě fotky ve formátu 3:2 a dvě panorámata. Ty fotky se mi líbí především svou barevností, co Vám?

Světová křižovatka

13. listopadu 2010 v 18:47 | Petra Itterheimová |  Nebe

"Hele letadlo.. druhý.. třetí, čtvrtý.. a pátý !" To si někdy říkám, když jdu s Vessi na procházku a pohlédnu na nebe.

Nebe je prostě jedna obrovská světová křižovatka a lidem to neuvěřitelně zjednodušuje život. Odbavovaní na letišti sice někdy není zrovna nejjednoušší a zabere trochu času, ale že by se to nedalo vydržet se říci nedá.

Letadlem se z Česka například na Tenerife dostanete, dejme tomu, za půl dne. Samotný let trvá kolem 5-ti hodin. A teď si představte, že tam jedete autem. To asi nebude tak jednoduché a rychlé, že ?

Letadlo bych asi zařadila mezi jeden z nejužitečnějších vynálezů..

Dnešní fotka křižovatce odpovídá:Pohled na svět z okýnka letadla

1. listopadu 2010 v 23:02 | Petra Itterheimová |  Příroda

Do teď jsem ještě stále nezveřejnila fotky z dovolené. Tudíž rozhodla jsem se začít - pro dnešek sem dám alespoň fotky z letadla - cesta na Tenreife.

Já osobně mám cestu letadlem hrozně ráda. Jsem vždycky hrozně nadšená když sedím u okýnka. Ten pohled dolů mě prostě fascinuje. Vždyť je to úžasný být několik kilometrů nad zemí a sledovat krajinu, která je od vašeho domova také hrozně daleko.
Pamatuju si, jak jsem takhle jednou viděla i Jihlavu. Klesali jsme přes celou republiku, abychom mohli přistát v Praze. Vzpomínám si, jak jsem rozeznávala budovy.. "Támhle je naše škola! A támhle náměstí!!" Chtěla bych to vidět ještě alespoň jednou, teď už bych to určitě nafotila.

Cestou na Tenerife jsme letěli na druhou stranu od Jihlavy, takže jsem ji vidět nemohla, ale fotila jsem, i když to zrovna nebylo na našem území. Pod textem můžete vidět pár podle mě nejzajímavějších fotek. Ještě musím zjistit jaké území na fotkách vlastně mám. Kudy jsme letěli si cca pamatuji, porovnám to tedy s Googlem a uvidím.

Z cesty zpět už bohužel fotky nemám. Let trval pět hodin a my letěli přes půlnoc. Všude byla tma, to mělo taky své kouzlo. Všude černo a země pokrytá miliony světlých teček. To bych taky někdy chtěla nafotit, ale nebude to nejjednodušší..