Březen 2011

Paprsky

25. března 2011 v 20:59 | Petra Itterheimová |  Nebe

Vždycky mě fascinoval efekt, který dělají sluneční paprsky například v lese. Působí takovým pohádkovým dojmem. Ovšem nikdy se mi ještě nepodařilo les pohádkově vyfotit. Buď je to přepálený nebo podpálený nebo by byl potřeba stativ, který zrovna nemám. Doufám, že jednou se zadaří, asi bude potřeba HDR technika - jen kdybych to uměla..

Sluneční paprsky jsem zatím zachytila jen na nebi s mraky :)Hra na schovávanou

19. března 2011 v 20:21 | Petra Itterheimová |  Lidé

Dneska jsme měli návštěvu - rodinná oslava narozenin, znáte to. Přijely sestřenky a ještě přišla sestry kamarádka.
Odpoledne, když jsme byly s holkama na zahradě, přišly s nápadem zahrát si schovku. Chvíli mě přemlouvaly, abych je hledala, nakonec si ale vzaly míček - jedna ho schovala a zbytek ho hledal.
Jejich hra mě inspirovala k následující fotce. Akorát mě štvě, že jsem vpravo dole "uřízla" tu ve fialové vestě. Pak už se mi samozřejmě nepovedlo je ukecat, aby mi zapózovaly znovu. Budu to na ně muset zkusit asi ještě jednou..Staré fotky řeknou hodně

9. března 2011 v 22:03 | Petra Itterheimová |  Zvířata

Je neuvěřitelné, kolik toho starší fotky poví. Vždy, když prohlížím svá alba, ty fotky mě donutí přemýšlet a vzpomínat. Vzpomínám na časy, kdy jsem byla malá. Na všechny své zážitky, na hlouposti a lumpárny, které jsem kdy s kým prováděla.
Lezli jsme po stromech, stavěli si bunkry z větví, skákali jsme po balících slámy a uřezávali jim lana, vymýšleli jsme hrám nová pravidla (protože podle pravidel nám to nikdy nešlo), stanovali jsme na zahradě a o půlnoci jsme běželi zpátky do chaty kvůli strachu z bouřky, taky jsme si mysleli, že boudě v s elektrikou žije velikánská chobotnice, která nás sní, když otevřeme ty dvěře, a tak dále...
Je toho hodně a na všechno si vzpomenete během chvíle, kdy se podíváte na pár fotek. Jako by se Vám všechno promítlo hlavou a zároveň to vidíte z části na těch fotkách. To je to pravé kouzlo fotografie - vzbuzovat emoce, vzpomínky.. zachovat moment a atmosféru chvíle.

No a teď fotka, která mi taky hodně věcí připomíná, protože je ze dne, kdy jsem byla poprvé v Anglii a s tím se taky váže spousta dalších vzpomínek. Vám toho však asi příliš neřekne, tak snad se vám bude alespoň líbit..Rýchorský kříž

4. března 2011 v 21:59 | Petra Itterheimová |  Makro / Detail

Loni na fotokurzu jsme měli nafotit rýchorské kříže. Nejvíce mě zaujal právě kříž, který ani kříž neměl, především tím, že na něm byli vyobrazeni andělíčci. Andělíčci bez nosů. Ne že by jim snad sochař zapomněl nosy udělat, ale zřejmě o ně přišli časem. Tahle skutečnost me upotala na první pohled. Člověk si jen může domýšlet všelijaké příběhy, proč andělíčci o nosy přišli (..proč andělíčci o nosy přišli.. to zní jak název nějaké pohádky..).

Nejprve se mi nedařilo fotku upravit podle svých představ, ale nechala jsem ji půl roku uležet a konečně se mi podařilo ji upravit do cílové podoby, která vypadá takto:Krkonoše 2009

3. března 2011 v 20:28 | Petra Itterheimová |  Příroda

Mám tu fotky z července 2009, přestože je březen 2011. Kolikrát se mi stane, že mám hromadu fotek, které nezpracuju ihned a tak třeba na některé fotky zapomenu. Nebo je mi líto některé fotky smazat (co kdybych je ještě upravila) a tak je tam nechávám ještě pár dní uležet. No a tyhle jsem nechala uležet pár měsíců, teď jsem je konečně upravila a můžu je zveřejnit, doufám jen, že ty fotky nemaj moc proleženin..

Jinak na fotkách je okolí Labské boudy. Srnka Líza je od chaty Karolínka a pocestní jsou někde z cesty ze Sněžky.Strukturová procházka

2. března 2011 v 22:49 | Petra Itterheimová |  Struktury

Konečně vysvitlo slunko! Konečně zase když jdu domů ze školy, tak jdu za světla! Konečně mám zase lepší náladu a chuť na focení. Řeknu Vám, to ale opravdu umí dodat šťávu!
Dokonce už zase můžu vyrazit po škole se psem, aniž bychom se vrátili za tmy. A s foťákem! Třeba v úterý jsem taky takhle vyrazila ven a po návratu domů jsem zjistila, že mám nafocené skoro samé struktury - struktorová procházka..
Mám tu na ukázku čtyři fotky. Nejsou úplně nejlepší, brzy vyrazim fotit znova, ale až bude přece jen ještě trošku více světla. Tohle jsem totiž fotila při západu a toho světla už zas tolik nebylo.


Už se fakt těším na léto ! :)