Červen 2011

Překytkováno

25. června 2011 v 21:09 | Petra Itterheimová |  Příroda

Jak jsem se už dříve zmínila, i já se vrhla na focení květin, přestože je teď poněkud překytkováno. Vadí mi jak je teď fotí všichni a nechci být tuctová. Kdyžale kolikrát buď neodolám nebo prostě nemám tu fantazii, abych na místě, kde fotím neustále, nafotila něco nového/originálního.

Vypadly mi mimojiné tyto tři fotky, které tu teď zveřejňuji. Nevím proč, ale z nějakého důvodu se mi ty fotky celkem líbí, přestože vlastně ani nejsou nijak dobrý. (Což mi potvrdili i na jednom nejmenovaném fóru. Že prý je to nuda a že prý tam chybí třeba nějaká hra se světlem. No jo, nebudu nic popírat, kytky nijak extra zajímavě fotit neumím. )

Nebudu se tu vykecávat, dole se můžete podívat na ony fotky. Co si o nich myslíte Vy? (A popravdě prosím!) ;)

A jen tak by the way.. kolik z vás si vzpomnělo, že dnes jsou tomu dva roky, co Michael Jackson odplul na pustý ostrov za Elvisem? Hlavně když se mají dobře. ;) Rest in peace oboum...
Ještě víc by the way.. Prázdniny jsou tady, prázdniny jsou tady, Coca-Colu si vychutnéej! (Momentálně mám fakt dobrou náladu :D)

Příroda barevnými proužky

20. června 2011 v 20:24 | Petra Itterheimová |  Příroda

Nedávno jsem zkoušela složeninu nebe a byly na ní poměrně kladné ohlasy. Tudíž myšlenka skládaček mi zůstala v hlavě a proto jsem zkusila taky jednu baravnější a né pouze modrou. Vzala jsem "jednobarevné" fotky a trochu jsem se je posnažila odstupňovat po barvách. Jsou poměrně tématicky různorodé a spojuje je pouze to, že vše na nich je přírodního původu. Což se mi zdá málo. Každopádně mám další nápady na jiné "puzzle", takže tímhle snad nekončím. ;)Rudá růže

18. června 2011 v 19:59 | Petra Itterheimová |  Příroda

Sice teď rozkvetlé či nerozkvetlé květy fotí všichni, ale bohužel moje fantazie taky není nijak valná. Tudíž, i já se vrhla na několik rozkvetlých květin na zahradě. Po dešti vypadá tak úžasně. Vždycky chci vyfotit snad každou kapku na kytce, kterou najdu, jenže kolikrát mi to moje technika nedovolí tak, jak bych chtěla. Tudíž jsem pak odsouzena opět na Zoner. Někdy to zachrání, ale někdy ne.

Jednou takovou fotkou poznamenanou Zonerem je i tato rudá růže. Musela jsem ji celkem dost vyříznout, abych měla pouze to, co jsem chtěla. Akorát takový zákrok se vždy pořádně podepíše na kvalitě - třeba na tisk je pak taková fotka v podstatě nepoužitelná.

Skokan skřehotavý

18. června 2011 v 16:37 | Petra Itterheimová |  Zvířata

Na zahradě, vedle terasy máme takové menší jezírko. Roustou zde kytky, plavou ryby, občas přiletí nějaká ta vážka nebo šídlo a od začátku jara tu máme taky pár žab. Podle toho, co jsme se učili ve škole v biologii (a taky podle tety wiki) si troufám říct, že se zřejmě jedná o skokany skřehotavé.

Co jsem napočítala, tak tu pobývali asi čtyři,ale teď jsem dlouho viděla pouze jednoho, tak opravdu nevím, zda tu ještě zůstali. Jsou celkem plachý a taky docela malý, takže to byl docela boj je vyfotit..

Nasadila jsem dlouhé sklo (objektiv 70-300mm) a nakonec jsem přeci jen něco nacvakala. Myslím, že něco se i celkem povedlo - posuďte ale raději sami. ;)
16 v 1

11. června 2011 v 20:25 | Petra Itterheimová |  Nebe


Ani nevím jak mě to napadlo, ale prostě jsem dala dohromady šestnáct fotek a vzniklo toto veledílo: Nebe na šestnáct způsobů. Stále to není podle mých představ, ale třeba... možná... někdy... bude nová verze (raději nebudu říkát, že to předělám určitě, protože jak se znám, tak bych to pak na 100 % neudělala). Měla bych to lépe odstupňovat podle odstínů barev, vyhodit něktré si velmi podobné fotky - a vůbec, mohla bych to udělat z daleko více fotek ;)