Červenec 2011

Berušky v obilí

20. července 2011 v 22:05 | Petra Itterheimová |  Příroda

Mám velice ráda náš objektiv 75-300 mm, zbožňuju tu možnost přiblížení. Potíž je akorát v tom, že když chci fotit něco menšího, musím od toho být minimálně metr a půl daleko. A ostřit na ty malinké puntíkaté potvory, když na ně koukáte jako na malou oranžovou tečku z takové dálky skrze ten malý hledáček zrcadlovky, není vůbec jednoduchý! Na první pohled ty fotky vypadají hezky, ale na ten druhý si můžete všimnout, že ani po zmenšení nejsou ostré.
Černá s bílou dohromady podruhé

14. července 2011 v 23:38 | Petra Itterheimová |  Lidé

Patlaní se barvami mi zabralo asi hodinu a půl, tuším, takže když už jsem byla jednou napatlaná, samozřejmě jsem udělala více fotek než jen jednu.

Tentokrát už to nejsou fotky, které jsem fotila s nějakou hlubší myšlenkou jako ty první zevřejněné (◄odkaz). Vznikly čistě náhodou, zcela spontánně.
Tu první mám celkem ráda, ani nevím proč. Jestli kvůli těm svým tupým výrazům.. Prostě nevím. Ovšem dostala jsem i odezvu, že je na ní prostě třikrát totéž. Asi mám zkreslený pohled na věc. ( A jak řekla má kamarádka - ty oči jí prý připomínají Williho Wonku.. zajímavé :D )
Druhá.. je vlastně celkem nepovedená - hlavně kvůli těm uřízlým rukám. Byl to první pokus, jak je dostat do záběru, jenže jsem to nějak neodhadla, když jsem letěla před ten stativ.. Pořád na mě působí divně.. Ta kompozice je špatná.. Ale zase ten výraz.. Ty oči jsou takové naštvané..
A poslední už je vážně jen taková.. pitomina. Ke konci jsem omylem namáčkla spoušť a spustilo se odpočítavání. Tak jsem přeci jen ještě doběhla sednout si před ten stativ, ale už jsem nevěděla honem co, no a vzniklo tohle. Možná přeci jen taky něco říká.. Mě třeba napadá - "No a co, tak jsem jiná, divná, prdlá, ale Vám všem to může být stejně ukradený!"

Vím, že tyto fotky už nejsou tak dobré, jako ty z předešlého článku, ale v rámci série je zveřejňuji také. (Bylo by mi totiž líto, těch pár hodin čmáraní se, focení a úprav, kdybych toho zveřejnila moc málo ;) )Černá s bílou dohromady

11. července 2011 v 22:29 | Petra Itterheimová |  Lidé

Dneska jsem nafotila jeden takový šílený pokus. Nebudu sem psát svou myšlenku, proč jsem to nafotila, ale byla bych ráda, kdybyste mi Vy napsali do komentářů, co za myšlenky to vyvolává ve Vás a co jsem tím asi chtěla říct. Předem děkuji, za alespoň některé odezvy ;) Tu jsou fotky :
Medvěd Malajský

3. července 2011 v 22:43 | Petra Itterheimová |  Zvířata

Už od dubna si v počítači "suším" tyhle fotky Medvěda Malajského z jihlavské ZOO. Mám je celou dobu nachystané - jen je nahrát na net. A vidíte? Dokopala jsem se k tomu až teď - protože jsou prázdniny a ono bez přestání prší. Kdybych měla citovat pana Komárka z filmu Na samotě u lesa tak "Chčije a chčije.". Jinak bych je "sušila" ještě dýl.

Chudák medvěd působil docela znuděně. Nepochybuju, že se o něj velmi dobře starají, nedávno jim také celý výběh přestavěli. Jenomže jaké to asi je, žít celý život v těch uzavřených prostorách? Zatouží někdy po "venkově", když ten "venek" vlastně ani nikdy nepoznal?
Ale třeba je spokojený. Jak my můžeme vědět, jak on se cítí? Můžete se zavřít do jeho výběhu a být tam několik dní. Možná pak poznáte jak se ASI cítí. Nebudete to vědět určitě. Protože nikdy nebudete v jeho kůži.

Poslední fotka působí rozmazaně. Je totiž bohužel focená přes poněkud umatlané sklo. Víte co, v Jihlavě je ZOO bez mříží.. Samozřejmě nevím jak pro zvířata, ale pro mě "fotografa" by ty mříže byly daleko lepší jak ta upatlaná skla.