Září 2011

Série "Bota v louži" - úprava

23. září 2011 v 19:32 | Petra Itterheimová |  Z fotokurzů

Dneska jsem se opět pozastavila nad sérií fotek z LŠDF (více zde), kterou jsem nazvala "Bota v louži" (více zde). Napadlo mě, že bych je sjednotila na jednu koláž, aby bylo jasné, že fotky patří k sobě a mají na sebe nějakou návaznost.
Problém je akorát v tom, že první tři fotky jsou vyfoceny na stojato a další tři na ležato. Takže vznikla první verze koláže - dvě řady po třech fotkách. Ovšem připadá mi to poněkud nevyvážené. Když jsem se pak znovu dívala na ty fotky, napadlo mě, že by horní fotky mohly být v sérii samostatné. Proto vznikla ještě jedna verze složená pouze z prvních tří fotek série.

Teď už si jen nejsem jistá, která verze je lepší. Ta první je kompletní, ale působí trochu přeplácaně, nevyváženě. Druhá je klidnější, ale zas nemá kompletí příběh, který jsem tam chtěla mít. Vážně nevím.

Co si myslíte Vy? Byla bych ráda, kdyby jste alespoň zahlasovali níže v anketě, či v tom lepším případě napsali komentář - co, jak a proč. Děkuji ;)

Muchomůrka červená

22. září 2011 v 22:01 | Petra Itterheimová

Nejedlá = nechtěná.
A přitom tak krásná.
Houba jako každá jiná,
jen kloboukem trochu odlišná.

Aneb úlovek ještě z loňského září. ;)
Květ v detailu

15. září 2011 v 22:16 | Petra Itterheimová |  Makro / Detail

Už déle jsem nic nepřidala.. Buď nevím co nebo není čas nebo jsem prostě líná..

Škola začala, učíme se sotva týden a mě už to zase pěkně leze krkem. (Minulý týden jsme měli sportovní kurzy - já na vodě nevyfotila ani jednu fotku - fakt ostuda..) Letošní začátek roku je poněkud náročný - už jen proto, že se mi do třeťáku vážně nechtělo. Vyměnili nám matikáře, což mě pěkně štve, odešla nám jedna němčinářka, tutíž mám zase jinou, pak nám přibyly laborky z fyziky a k tomu všemu náš letošní rozvrh je snad nejhorší, jaký jsem kdy měla. Třikrát týdně jdu na sedmou, ale taky třikrát týdně tam tvrdnu až do čtvrt na čtyry.. A k tomu všemu - první známka tohoto roku? Trojka z chemie.. To to zase začíná.. Sice to není žádná hrůza a svět se neboří, ale.. Vzhledem k tomu, že právě z chemie mívám dobré známky, tak mě ten trojec celkem štve. :D (Sice to asi nikoho, kdo sem zabloudil, nezajímá, ale já se asi potřebovala vykecat.. Odventilovat tu naštvanost :D )

Raději něco k fotkám..
Jak jsem se už někdy dříve zmínila v jiném článku, byla jsem jeden den o prázdninách vyzkoušet tety Nikon D7000 a k tomu makroobjektiv Nikkor 105mm. Zkoušela jsem fotit venku na zahradě, ale foukal vítr - což vážně není moc dobré, když se při ostření hraje o milimetry. Pak teta uřízla kytku, ať si ji vemu do baráku - říkala jsem že je to zbytečně škoda, ale řízla a bylo pozdě, tak jsem tedy testovala doma - a vznikly při tom i tyto dvě následující fotky. Nevýhoda focení někde uvnitř je, že musíte nahánět světlo - tady jsem si musela přiblesknout.. Nevím proč, ale nerada fotím s bleskem - to světlo na mě působí pořád uměle.. :/

Jsem zvědavá, co na ně budete říkat. Líbí se Vám, zaujmou trochu? Mě osobně připadá, že tu hloubku ostrosti jsem nechala až příliš malou.. To se mi stává nějak často poslední dobou.. Měla bych si na to začít dávát bacha..