Listopad 2011

Námraza

24. listopadu 2011 v 22:44 | Petra Itterheimová |  Příroda

Tak konečně je bílo. Padající sníh se sice zatím ještě neodhodlal, zato námraza vzala za své. Celá naše zahrada je ozdobená drobnými krystalky.

Vánoční marketing na nás dávno zaútočil, na náměstí visí z části vánoční výzdoba, na FB je naplánovaný datum rozsvicení vánočního stromu a táta si v autě přehrává vánoční písničky. Co naplat, pomalu ale jistě ke mně přichází vánoční nálada. Měla bych začít nakupovat vánoční dárky...

I když nesnáším na chodnících a silnicích tu břečku, která se udělá ze sněhu, písku a soli, už se na sníh začínám těšit . A na co se těším ještě víc, je lyžování. Pokud všechno klapne, tak jsem si právě zajistila víkend na lyžích v Jánských Lázních v polovině prosince. Nemůžu se dočkat. Se správnou partou lidí, myslím, že bude sranda. ;)

Něco málo k fotkám - foceno den po makrofotokurze - zkoušela jsem využít nějaké nové poznatky. Taky jsem konečně fotila na úplný manuál, tedy krom ostření, to jsem nechala na autofocus, jelikož něvěřím tomu, že bych v hledáčku dokonale poznala, že to mám ostré tam, kde chci. Konečně jsem ten manuál nějakým způsobem pochopila. Doufám, že teď už to bude jen a jen lepší! ;)

Technické údaje: Sony Aplha 700 + Tamron 90mm F/2.8 MACRO; ISO 400; 1/160 s; F4.0 (první fotka) a F5.0 (druhá fotka)
Accessories

15. listopadu 2011 v 20:39 | Petra Itterheimová |  Makro / Detail

Je podzim. Pěkně zmrzlý, sychravý, né moc barevný. Nové fotopříslušenství na rozkvetlých kytkách a okolo poletujícím hmyzu už asi nevyzkouším. Ale nedá mi to pokusit se o něco alespoň doma.

Zaučování se probíhá v plném proudu, tak doufám, že v nejbližší době vznikne něco, co Vás zaujme! ;)

Zatím jsem nacvakala pouze pár detailních fotek svých doplňků/přívěsků na krk, které mám všechny navěšené na jednom háčku (psím ocase z IKEY :D ). Pouze jsem si zkoušela hrát s hloubokou ostrosti, ISEM a dalším nastavením foťáku, takže fotky nejsou žádný zázraky, ale aby to tu nezelo prázdnotou moc dlouho, pár fotek sem přeci jen nahraji: