Červenec 2012

Tappenkarsee

12. července 2012 v 20:37 | Petra Itterheimová |  Příroda

Tappenkarsee je největší horské jezero v rakouském Salcbursku. Nachází se v nadmořské výšce asi 1762 metrů. Abychom se k němu dostali, museli jsme urazit trasu o délce asi pěti kilometrů a zároveň překonat převýšení sedmi set metrů. Funěli jsme do kopce pěkně, místy jsme si museli dělat přestávky na vydýchání, ovšem cestou často narazíte na krásné výhledy nebo několikero větších či menších vodopádů, takže cesta i tak docela ubíhá. U jezera jsou pak dvě chaty, kde si můžete dát oběd. Třeba i s čerstvým mlékem, protože nahoru mají vyhnány nejen koně ale i krávy. Ovšem Milku jsem já mezi nimi tedy neviděla.. :)


Lichtensteinklamm

9. července 2012 v 19:06 | Petra Itterheimová |  Více upravované

V rámci návštěvy rakouských Alp jsme minulý týden navštívili i Lichtenštejnské soutěsky. Voda si tu vymlela pěkná koryta a přibližně jeden kilometr ze čtyř je přístupný veřejnosti. Úchvatná podívaná, co rozhodně stojí za zastavení. Na focení by se zde dalo strávit docela dost času. My tu tedy spíše proběhli na podívanou jak na focení, navíc jsem neměla stativ, takže všechny fotky jsou foceny z ruky časy, které se mi ještě dařilo v rámci možností udržet. Teď tu tak procházím fotky, zkouším je místy trochu poupravit - přeci jen, za jasného počasí v těhle úzkých a tmavých prostorech byl pro mou zrcadlovku světelný dinamický rozsah až příliš široký. Dostala jsem se až k úpravám stylu "falešné HDR". Působí to možná až kýčovitě, ne všem se to bude líbit. V některých fotkách to vyvolává až zmatek, ale proč to nezveřejnit, když už jsem si s tím hrála.. Třeba se propříště z tohohle poučím. ;)

Der Dachstein

8. července 2012 v 20:08 | Petra Itterheimová |  Příroda

Od třetího do sedmého července jsme pobývala s rodinou v rakouských Alpách, ubytováni jsme byli ve Wagrainu. Krásné prostředí, krajina působí málem až kýčovitě. Řekla bych, že Rakušáci se narozdíl od nás dovedou o své prostředí postarat. Ten rozdíl, když pak přejedete hranice zpět do České republiky, je totiž víc než znatelný.

Ale k fotkám - pro dnešek pár fotek z návštěvy Dachsteinu. Dostanete se tam pěší či lanovkou - konečná stanice leží ve výšce 2700 metrů nad mořem. Je zde poněkud chladněji, ale ten výhled.. Za ten to opravdu stojí. Navíc zde můžete navštívit ledový palác, kde se můžete pokochat několika ledovými sochami. Dalším tahákem je také sjezdovka nebo upravená stopa pro běžkaře - v létě ne tolik obvyklé. :)