Srpen 2012

Povydří

31. srpna 2012 v 20:39 | Petra Itterheimová |  Příroda

Ještě koncem prázdnin jsem si udělala dovolenou na Šumavě. Řeknu Vám, je tám fakt krásně.
Ubytováni jsme byli v Srní a hned druhý den jsme se vydali cestou kolem Vydry a kolem plavebního kanálu. I v těch vedrech tam bylo příjemně, ta voda ochladí a navíc, je neuvěřitelně fotogenická! Nevím, jestli to půjde poznat z mých fotek, ale posuďte sami:Na kulečníku

16. srpna 2012 v 19:35 | Petra Itterheimová |  Lidé

Jednou takhle v březnu jsme se třídou navečer zavítali na bowling. Vyklubal se z toho nakonec velmi příjemný večer, kdy nezůstalo jen u bowlingu, ale zahráli jsme si i fotbálek nebo kulečník. Ani nebyl špatný nápad vzít s sebou zrcadlovku, mám uchované hezké vzpomínky vzpomínky a to nejen svýma očima, protože zkusit něco vyfotit s tímhle, chtěl kde kdo. Bylo hezké sledovat, jak s tím foťákem všichni zápasí a jak je to baví. Pokud podnikneme něco obdobného, beru ji zas!

Tady na ukázku pár mých cvaků od kulečníku:Bratislavská okna

14. srpna 2012 v 23:43 | Petra Itterheimová |  Města

Jen asi dvě hodiny jsem se toulala uličkami Bratislavy v okolí Hviezdoslavova náměstí a hned mi to místo jakýmsi zvláštním způsobem učarovalo. Ty ulice byly kouzelné a to nejen díky Čumilovi, Paparazzimu či dalším sochám. Jednou se tam musím jet pokochat jako turista.. :)

Pár cvaků z mé rychlé návštěvy - okna mě opravdu zaujala.. :)

Ze sběrného dvora

14. srpna 2012 v 20:56 | Petra Itterheimová |  Makro / Detail

Nedávno jsem byla pověřena úkolem nafotit nějaké fotky pro firmu, kde pracuje táta. Je zvláštní, udělat si ze své záliby na chvíli práci.
Jo, fajn, dostanu zaplaceno za něco, co mě baví, ale zároveň je mi jasně řečeno, co musím nafotit a bohužel to zrovna není objekt, který bych si jindy dobrovolně vybrala. Najednou mám jakýsi strach, že to zmrším, že se ty fotky nebudou líbit a nikdy je nepoužijí. A mně je prostě blbý, vzít si peníze za něco, co je tomu druhému vlastně k ničemu..
Navíc si z nějakého důvodu připadám docela trapně - představte si - osmnáctka se zrcadlovkou na krku si hraje na velkou fotografku a běhá kolem dospělých lidí, kteří si vlastníma rukama vydělávají na živobytí - směšný, ne?

Každopádně - kvůli tomuto focení jsem v Bratislavě navštívila i jeden sběrný dvůr. Vznikly sice většinou účelové fotky, které nebudu zveřejňovat, ale párkrát jsem si taky cvakla něco pro svou radost a i když jsou to fotky, které by pravděpodobně na onom místě klidně cvakl každý, líbí se mi.
Sice to nejsou úplné detaily, které by se blížili makru, ale v poměru ke skládce ty fotky detailní docela jsou. Tak tedy:


Grafenberg

9. srpna 2012 v 21:33 | Petra Itterheimová |  Příroda

Ještě několik fotek z Alp - tentokráte z Grafenbergu. V zimě je zde známé středisko Wagrain/Flachau, úžasné sjezdovky mimochodem. Nevím co k tomu více dodat, jde o obyčejné fotky z procházky (Z Grafenbergu na Sonntagskogel a zpátky) spíše jen tak na podívání. :)