Únor 2014

Duhový deštník

11. února 2014 v 19:10 | Petra Itterheimová |  Makro / Detail

Udělala jsem si radost a pořídila jsem si novou rekvizitu na focení, která je velmi praktická i v běžném životě - a sice deštník. A krásný, velmi barevný, aby na fotkách zářil a v okolí byl výrazný. Už dlouho jsem uvažovala o fotkách s deštníkem, tak se moc těším, až nějaké vytvořím. A tady na ukázku - už dneska jsem neodolala:

P.S.: Kdo nezaregistroval vznik mé FB stránky (viz.: FB stránka aneb co je nového) ráda ho uvítám na Petra Itterheimová - fotografie. ;)

FB stránka aneb co je nového

5. února 2014 v 16:50 | Petra Itterheimová |  Autor

Rok se s rokem sešel, a od mého posledního článku, který měl nastínit něco o mé osobě, uplynou v květnu dva roky. A za tu dobu se toho událo hodně i málo..

Byla spousta práce, například maturitní ročník byl náročný, spousta učiva, zařizování maturitního plesu, výběr vysoké školy, příprava na maturitu a pak maturita samotná, kterou jsem mimochodem nakonec zvládla s vyznamenáním. Pak přišly dlouhé prázdniny, kdy jsem chodila na brigádu a vyjela si na nějakou tu dovolenou, a najednou, jakoby mrknutím oka, ty prázdniny byly zase fuč, chystala jsem se opět do školy, hledala ubytování v Brně, zařizovala šalinkartu a podobně, protože - ještě jednou jen tak mimochodem - nakonec studuji obor Chemie na Masarykově univerzitě.

První semestr utekl neuvěřitelným tempem jakbysmet. Už od prázdnin jsem se snažila zjistit své povinnosti, co kde musím splnit a tak dále, nicméně stejně jsem se rozkoukávala docela dlouho. Přechod na vysokou školu pro mě byl dost výrazný. Ta organizace času, cestování, zjišťování informací - ne, tady fakt nikdo nikoho nevodí za ručičku - co si nezjistíš, to nemáš, prostě neznalost neomlouvá.. A i když náš semestr měl 14 týdnů, nevěřili byste, o jak krátkou dobu se vlastně jedná, protože během chvilky přišly zápočty a zkoušky. Vánoce byly super, i když jsem se už zase musela připravovat na zkouškové. Takové volno ala svaťák před maturou.

No a teď mám zkoušky skoro tři týdny hotové, ještě následující týden mi zbývá a tak doháním, co jsem za tu dobu chtěla a nestihla udělat, a přemýšlím co dál. Takhle jsem se dostala i k myšlence, jak naložím s tím svým focením, protože jsem ho za tu dobu poměrně zanedbávala, měla jsem plno povinností jinde a tak právě fotografování zůstalo upozaděno. Pár fotek jsem samozřejmě udělala, ale ne tolik a takových jako dřív. Ostatně i tenhle blog tím trpí, protože jednodušší pro mě bylo těch pár fotek nahrát na svůj facebookový profil a sem jsem dala tak občas něco.

Nakonec jsem se asi před týdnem rozhodla k něčemu, co jsem si dřív říkala, že nikdy neudělám - a sice to, že jsem si pro své fotografie založila facebookovou stránku. Nevznikla proto, abych se tam vytahovala, ale abych mohla propojit své publikum (jestli se to tak dá nazvat) z osobního života a z blogu. Každý ať se dobrovolně rozhodně, zda mu mé fotografie stojí za vidění a chce mou stránku sledovat. Nehledě na fakt, že pro mě bude vkládání jednodušší.

Tímto bych Vám tedy ráda představila svou stránku Petra Itterheimová - fotografie. Stavte se, porozhlédněte se, komentujte, lajkujte.. Za každý Váš projev, budu vskutku ráda. Odezva je pro mne důležitá, pomáhá mi najít chyby a zlepšovat se.


A co se bude nadále dít s tímto blogem? To nechám otevřené.. Na jednu stranu si říkám, že je pomalu na čase skončit, stejně nemám moc času a nejsem příliš aktivní. Nicméně mám tenhle svůj blog svým způsobem ráda a každý komentář pod článkem mě opravdu potěší. Tak až budu mít zase náladu, třeba sem něco přidám..