Květen 2014

Jak jsem vyvolávala fotografie

30. května 2014 v 21:51 | Petra Itterheimová |  Z fotokurzů


V rámci svého vzdělávání na vysoké škole jsem si tento semestr zapsala volitelný předmět s názvem: "Fotografická chemie a fotografické techniky" a k němu stejnojmenné cvičení.
Přednášky byly samozřejmě o teorii, která byla už sama o sobě velmi zajímavá, nicméně mě si učarovala právě ta cvičení. Především první část - vyvolávání černobílých fotografií z filmu v temné komoře. Propůjčili nám kinofilmové zrcadlovky s černobílým filmem a nechali nás po dvojicích vždy jeden vyfotit, abychom následně za tmy film namotali na spirálu, uložili do vývojnice a pomocí daných chemikálií vyvolali film na negativ. V dalších cvičeních nás pak čekalo vyvolávání pozitivních fotografií na fotografický papír pomocí zvětšováku a opět - příslušných chemikálií. Jednoduše - jsem skutečně okouzlena kouzlem klasické fotografie. Velmi ráda, bych to někdy zkusila znovu. Minimálně se pokusím prozatím vyfotit filmy, co máme doma.. :)
Na ukázku pár výcvaků - a ta silueta dole - ano, to jsem já (samozřejmě fotky jsou spíše památeční, než aby měly nějakou "uměleckou" hodnotu):


Jarní nadšení

27. května 2014 v 21:18 | Petra Itterheimová |  Vessi Gasko prim

Jaro je, dle mého skromného názoru, nejlepší období. Člověk je tak nějak okouzlen příchodem krásného počasí a má pocit že se po zimě probouzí nejen příroda kolem něj, ale i on sám. Tolik elánu a radosti nemám snad za celý rok.. Jenže pak taky musím chodit do školy a mít jiné povinnosti. Zkrátka - na focení vlastně ani moc času nemám a když už, nenajdu si ho ani pořádně na nějakou tu následou postprodukci. Sic mám zkouškové v plném proudu a zrovna teď bych se raději měla učit, prokrastinace je silnější a já se rozhodla Vás, náhodné kolemjdoucí, ujistit, že jsem neumřela. Tudíž, podělím se s Vámi o můj další nekonečný zdroj energie - naší (téměř) neúnavnou Vessi: