Lidé

S Kristýnou po Brně

1. srpna 2015 v 13:45 | Petra Itterheimová

Paměťová karta mé zrcadlovky zeje prázdnotou, zrovna jako tenhle blog. Stále jsem se nerozmyslela, jak s ním dále naložím. Musím uznat, že jsem dost uvažovala nad tím, že ho prostě jen tak smažu. Na druhou stranu, je tu už od roku 2009, což je pro mě docela dlouhá doba, která zachycuje můj vývoj (možná ne za poslední období, ale celkově určitě). Nějak se s tím nemohu jen tak rozloučit. Navíc se mi líbí, že v jednom článku mohu sjednotit fotografie, které k sobě patří a mohu je spolu uvěřejnit. Nevím, jaké jiné služby bych využila, abych takto mohla své fotograife sdílet. Nemá smysl, abych zakládala své osobní portfolio či něco podobného, nejsem profesionální fotograf a nikdy nebudu. Už tak si často říkám, že je poněkud troufalé, že jsem si založila FB stránku. Snad kdybych našla nějakou pěknou galerii..

Zatím ve svém obvyklém stylu přidávám pár fotografií, kdy jsem s kamarádkou Kristýnou nafotila pár fotografií couráním se po Denisových sadech a parku u Špilberku v Brně:
Na zakázku

6. května 2015 v 21:09 | Petra Itterheimová

Byť poslední dobou moc nefotím, jelikož není zrovna moc času, dostala jsem nabídku na nafocení jarní kolekce oblečení Alpinestars pro ferr.cz. Měla jsem z toho poměrně obavy, ale dopadlo to poměrně dobře - "zákazníkovy" představy byly ukojeny a je spokojený. Tak snad mu ty fotografie pomůžu. Pro mě osobně to byla minimálně zajímavá zkušenost.
Tady něco na ukázku - jak se líbí Vám? :)
Sommerovi sourozenci

13. června 2013 v 21:00 | Petra Itterheimová

Na přání kamarádky jsem měla příležitost fotit jí i s jejími třemi sourozenci. Mělo se jednat o fotografie věnované k narozeninám jejich maminky. Osobně nemám nějaké zkušeností s tím, jak fotit skupinky lidí, ale vzala jsem to po svém, a snažila jsem se alespoň nějakým způsobem vyjádřit to pouto, podobnost mezi nimi - dopomohla jsem si kolážemi a zde můžete vidět výsledek a pár fotek vzniklých v průběhu focení. :)

Na kulečníku

16. srpna 2012 v 19:35 | Petra Itterheimová

Jednou takhle v březnu jsme se třídou navečer zavítali na bowling. Vyklubal se z toho nakonec velmi příjemný večer, kdy nezůstalo jen u bowlingu, ale zahráli jsme si i fotbálek nebo kulečník. Ani nebyl špatný nápad vzít s sebou zrcadlovku, mám uchované hezké vzpomínky vzpomínky a to nejen svýma očima, protože zkusit něco vyfotit s tímhle, chtěl kde kdo. Bylo hezké sledovat, jak s tím foťákem všichni zápasí a jak je to baví. Pokud podnikneme něco obdobného, beru ji zas!

Tady na ukázku pár mých cvaků od kulečníku:


Censored

12. února 2012 v 10:45 | Petra Itterheimová

Vím, že jsem se tu dlouho neukázala, ale jako každý rok - v zimě mi to focení prostě nějak nejde.

Včera jsem měla nápad na fotku, zkusila jsem ho zrealizovat,ale výsledek se mi nějak extra nelíbil. Nakonec jsem těch pár fotek alespoň protáhla Zonerem a když už nic jiného, udělala jsem si z toho novou profilovou fotku..

Nicméně zde ji vystavím také, aby tu skoro po dvou měsících bylo něco nového.. :) Takže tohle je můj včerejší výtvor.
Jak se Vám líbí? A co říkáte na myšlenku (pokud ji tam vidíte)?


Výhled na moře

16. srpna 2011 v 22:04 | Petra Itterheimová

K životu moře nijak nepotřebuji, ani mi nijak nevadí, že naše malá milá země moře nemá. Ovšem když už u moře někdy jsem, fascinuje mě. Je mi vzácné a budí ve mně respekt. Kolikrát se od toho pohledu na moře ani nemůžu odtrhnout, vydržela bych se dívat snad hodiny, zvláště pak při západu slunce.

Znáte ten úžasný pocit, když vystoupíte z letadla/auta/autobusu/atd. a nadechnete se toho vlhkého a slaného vzduchu? A pak taky to zklamání, když přijedete domů (do Česka) a nic takového už necítíte?


Černá s bílou dohromady podruhé

14. července 2011 v 23:38 | Petra Itterheimová

Patlaní se barvami mi zabralo asi hodinu a půl, tuším, takže když už jsem byla jednou napatlaná, samozřejmě jsem udělala více fotek než jen jednu.

Tentokrát už to nejsou fotky, které jsem fotila s nějakou hlubší myšlenkou jako ty první zevřejněné (◄odkaz). Vznikly čistě náhodou, zcela spontánně.
Tu první mám celkem ráda, ani nevím proč. Jestli kvůli těm svým tupým výrazům.. Prostě nevím. Ovšem dostala jsem i odezvu, že je na ní prostě třikrát totéž. Asi mám zkreslený pohled na věc. ( A jak řekla má kamarádka - ty oči jí prý připomínají Williho Wonku.. zajímavé :D )
Druhá.. je vlastně celkem nepovedená - hlavně kvůli těm uřízlým rukám. Byl to první pokus, jak je dostat do záběru, jenže jsem to nějak neodhadla, když jsem letěla před ten stativ.. Pořád na mě působí divně.. Ta kompozice je špatná.. Ale zase ten výraz.. Ty oči jsou takové naštvané..
A poslední už je vážně jen taková.. pitomina. Ke konci jsem omylem namáčkla spoušť a spustilo se odpočítavání. Tak jsem přeci jen ještě doběhla sednout si před ten stativ, ale už jsem nevěděla honem co, no a vzniklo tohle. Možná přeci jen taky něco říká.. Mě třeba napadá - "No a co, tak jsem jiná, divná, prdlá, ale Vám všem to může být stejně ukradený!"

Vím, že tyto fotky už nejsou tak dobré, jako ty z předešlého článku, ale v rámci série je zveřejňuji také. (Bylo by mi totiž líto, těch pár hodin čmáraní se, focení a úprav, kdybych toho zveřejnila moc málo ;) )


Černá s bílou dohromady

11. července 2011 v 22:29 | Petra Itterheimová

Dneska jsem nafotila jeden takový šílený pokus. Nebudu sem psát svou myšlenku, proč jsem to nafotila, ale byla bych ráda, kdybyste mi Vy napsali do komentářů, co za myšlenky to vyvolává ve Vás a co jsem tím asi chtěla říct. Předem děkuji, za alespoň některé odezvy ;) Tu jsou fotky :Hra na schovávanou

19. března 2011 v 20:21 | Petra Itterheimová

Dneska jsme měli návštěvu - rodinná oslava narozenin, znáte to. Přijely sestřenky a ještě přišla sestry kamarádka.
Odpoledne, když jsme byly s holkama na zahradě, přišly s nápadem zahrát si schovku. Chvíli mě přemlouvaly, abych je hledala, nakonec si ale vzaly míček - jedna ho schovala a zbytek ho hledal.
Jejich hra mě inspirovala k následující fotce. Akorát mě štvě, že jsem vpravo dole "uřízla" tu ve fialové vestě. Pak už se mi samozřejmě nepovedlo je ukecat, aby mi zapózovaly znovu. Budu to na ně muset zkusit asi ještě jednou..


Podzimní portrétování

11. října 2010 v 21:42 | Petra Itterheimová

Jak už jsem se zmínila, když bylo konečně hezké počasí, vyrazila jsem s kamarádkou nafotit nějaké podzimní portréty. Na ukázku nějaké fotky:

 
 

Reklama