Nebe

Pobřeží Malty po západu slunce

27. srpna 2011 v 19:22 | Petra Itterheimová

Jak už jsem se možná zmínila, pro západy slunce mám slabost. Ale slabost mám i pro ty barvy na nebi, které zbydou po západu. A právě na Maltě se nebe nad mořem vybarovovalo pokaždé nádherně, což na fotkách možná není až tak vidět, ale přesto můžete pod textem vidět pozápadové fotky focené ve Sliemě.

Jeden den jsme měli na programu Night boat party a z přístavu jsme vyráželi právě v době západu slunce. Seděli jsme na přídi a málem jsme nemohli z nebe odtrhnout oči. Je pozoruhodné jak Vám slunce před očima zmizí za pár vteřin. A pak následuje ta nádherná přehlídka barev. Nebýt tam tolik ukecaných lidí, tak bych tam snad seděla jak uhranutá. :D Za chvíli se ovšem vše ponořilo do tmy a naše loď začala zpomalovat. Nakonec jsme zakotvili poblíž ostrova Comino nedaleko Blue Lagun. Tam nám pak na boky lodi naštelovali schody a my jsme skákali do moře. Byl úžasný pocit plavat v nádherně modrém moři pod hvězdami. (Hned bych se vrátila..) ..poněkud jsem odbočila - pár turistických fotek z Blue Lagun sem dám možná příště..

Měla jsem štěstí, že jsem na Maltě byla zrovna v době, kdy probíhají každoroční oslavy - mám pocit, že mají co dělat se svátkem Nanebevzetí Panny Marie, ovšem být Vámi, moc mi nevěřím.. Každopádně poslední fotka je z úžasného ohňostroje, který Malťané předvedli nad zílivem v St. Julians. Fotek ohňostroje jsem natřískala docela dost - zkusím je dát dohromady a sesmolit z toho další článek..


16 v 1

11. června 2011 v 20:25 | Petra Itterheimová


Ani nevím jak mě to napadlo, ale prostě jsem dala dohromady šestnáct fotek a vzniklo toto veledílo: Nebe na šestnáct způsobů. Stále to není podle mých představ, ale třeba... možná... někdy... bude nová verze (raději nebudu říkát, že to předělám určitě, protože jak se znám, tak bych to pak na 100 % neudělala). Měla bych to lépe odstupňovat podle odstínů barev, vyhodit něktré si velmi podobné fotky - a vůbec, mohla bych to udělat z daleko více fotek ;)
Paprsky

25. března 2011 v 20:59 | Petra Itterheimová

Vždycky mě fascinoval efekt, který dělají sluneční paprsky například v lese. Působí takovým pohádkovým dojmem. Ovšem nikdy se mi ještě nepodařilo les pohádkově vyfotit. Buď je to přepálený nebo podpálený nebo by byl potřeba stativ, který zrovna nemám. Doufám, že jednou se zadaří, asi bude potřeba HDR technika - jen kdybych to uměla..

Sluneční paprsky jsem zatím zachytila jen na nebi s mraky :)


Západ slunce na Tenerife podruhé

18. listopadu 2010 v 22:20 | Petra Itterheimová

Západ na Tenerife byl prostě krásný, nakonec jako všude, takže jsem vytáhla ještě nějaké fotky a vytvořila další článek.

Návštěvníci pláží se západem začali balit domů.. Avšak i po západu tam život funguje dál. ;)


Opravdu červené červánky

13. listopadu 2010 v 20:39 | Petra Itterheimová

Kolikrát, když jsem šla ze školy domů jsem si všimla, že na obloze jsou po západu slunce krásné červánky. Vždycky ale stihly zmizet, než jsem dojela domů. Ovšem dneska je sobota, já jsem doma a času mám dost. Tudíž jsem ty nádherné červánky stihla konečně nafotit. A že se dneska opravdu pyšnily pestrými barvami.

Neumím si vybrat, která fotka je lepší, tak jich sem dávám víc. Dvě fotky ve formátu 3:2 a dvě panorámata. Ty fotky se mi líbí především svou barevností, co Vám?
Světová křižovatka

13. listopadu 2010 v 18:47 | Petra Itterheimová

"Hele letadlo.. druhý.. třetí, čtvrtý.. a pátý !" To si někdy říkám, když jdu s Vessi na procházku a pohlédnu na nebe.

Nebe je prostě jedna obrovská světová křižovatka a lidem to neuvěřitelně zjednodušuje život. Odbavovaní na letišti sice někdy není zrovna nejjednoušší a zabere trochu času, ale že by se to nedalo vydržet se říci nedá.

Letadlem se z Česka například na Tenerife dostanete, dejme tomu, za půl dne. Samotný let trvá kolem 5-ti hodin. A teď si představte, že tam jedete autem. To asi nebude tak jednoduché a rychlé, že ?

Letadlo bych asi zařadila mezi jeden z nejužitečnějších vynálezů..

Dnešní fotka křižovatce odpovídá:


Mraky

21. listopadu 2009 v 23:08 | Petra Itterheimová

Když má někdo úchylku na mraky a západ slunce, nelze se divit, že už fotí i obyčejný pohled z okna..

Při západu Slunce

1. listopadu 2009 v 21:53 | Petra Itterheimová

Posledně jsme se vraceli z procházky až za tmy, samozřejmě jsem s sebou zase měla foťák a zkusila jsem udělat nějaké nové snímky. První se mi líbí, že ne první pohled je taková prázdná a příliš obyčejná, ovšem pak si vždy všimnu siluet lidí a hned ta fotka působí zase jinak. Druhá byla vyloženě experimentem..


 
 

Reklama