Více upravované

Svět v RGB barvách

22. prosince 2012 v 21:41 | Petra Itterheimová

Jedná se spíše o takový pokus. Už dlouho mě fasconovala fotka zábradlí u červené zdi, ale byla taková mdlá.. Když jsem se ji už poněkolikáté snažila upravit, vzala jsem to až do extrému. A nevím proč, ale zaujal mě. Nicméně zkusila jsem upravit tím způsobem i další fotky, aby to byla trochu série.. Zajímalo by mě, co na to říkáte. Předpokládám, že se ty fotky (možná už spíš obrázky) rozhodně nebudou líbit všem.. :)

Lichtensteinklamm

9. července 2012 v 19:06 | Petra Itterheimová

V rámci návštěvy rakouských Alp jsme minulý týden navštívili i Lichtenštejnské soutěsky. Voda si tu vymlela pěkná koryta a přibližně jeden kilometr ze čtyř je přístupný veřejnosti. Úchvatná podívaná, co rozhodně stojí za zastavení. Na focení by se zde dalo strávit docela dost času. My tu tedy spíše proběhli na podívanou jak na focení, navíc jsem neměla stativ, takže všechny fotky jsou foceny z ruky časy, které se mi ještě dařilo v rámci možností udržet. Teď tu tak procházím fotky, zkouším je místy trochu poupravit - přeci jen, za jasného počasí v těhle úzkých a tmavých prostorech byl pro mou zrcadlovku světelný dinamický rozsah až příliš široký. Dostala jsem se až k úpravám stylu "falešné HDR". Působí to možná až kýčovitě, ne všem se to bude líbit. V některých fotkách to vyvolává až zmatek, ale proč to nezveřejnit, když už jsem si s tím hrála.. Třeba se propříště z tohohle poučím. ;)
Experiment - panorama

1. dubna 2011 v 21:13 | Petra Itterheimová

Dlouho jsem váhala, jestli tento experiment zvěřejnit nebo ne, ale nakonec ho sem dávám.

Chtěla jsem vyfotit barák, bylo tak hezké počasí. Jenomže mě se to nevlezlo do záběru a tak jsem to vzala na panoráma. A skládáním v počítači se barák poněkud zdeformoval. Ovšem mě se stejně výsledek tak nějak líbí.. Má hezký živý barvy a i ta defomrace se mi líbí. Akorát se ještě dole v levém rohu úpravou uřízly kousky prolízačky. Škoda.


Když to člověk přežene

11. února 2011 v 22:18 | Petra Itterheimová

Když to člověk přežene ( ať už s čímkoliv), tak
- je za blázna
- je šílenec
- není normální
- je out
- je mimo mísu
- je nepochopen
- je odstrčen
- je zesměšňován
- je prostě cvok.
A právě proto je mu to všechno fakt šuma fuk a z toho co udělal má šílenou radost.
A právě proto mám teď takovou radost z téhle přehnaně upravené fotky. :)

Nesprávný pocit

30. prosince 2010 v 20:36 | Petra Itterheimová

Snad každý má občas ten nesprávný pocit, že není na správném místě.. I tak se mu ale může dařit.

Colour .. like no other

30. října 2010 v 19:48 | Petra Itterheimová

Nejprve k fotce (titulek vysvětlím potom), už začátkem léta jsem vytvořila tuto koláž, jako soutěží "fotku" do letní fotosoutěže u eL. Tématem kola, do kterého jsem tuto fotku posílala, bylo Barevné čarování. Soutěž byla sice po tomto druhém kole zastavena, ale koláž mi přece zůstala - docela se mi líbí, akorát to písmo mi pořád nějak nesedí, už to ale nechám být. Až budu dělat něco příště, udělám to rovnou lepší (doufám).

A teď k tomu titulku, možná Vám ta slova něco říkají.. Já si na ně vzpomněla teď, když jsem uvažovala nad slovem coloures. To video plné rozstřikujících se barev, ta hudba tam a taky ten bežící klaun.. No jistě, však je to stará dobrá reklama na televize Sony Bravia (ne že bych jim chtěla dělat reklamu, ale prostě tenhle televizní spot se jim opravdu povedl). Koukněte sami, no není jedna z nejlepších?
Červené tenisky

13. října 2010 v 22:14 | Petra Itterheimová

Nějak nevím co k té fotce napsat.. Což, ať si o ní každý myslí své. :)


Jen růžová to může být...

7. května 2010 v 22:24 | Petra Itterheimová

Nejpíš úplně napřed bych měla napsat, že nejsem žádný milovník růžový (ba právě naopak). To jen abych ušetřila práci se čtěním všem, kteří když klikli na tento odkaz a doufali, že uvidí růžovou stránku, napsanou růžovým písmem a s růžovými obrázky.. Ale tak pardon jestli snad někomu křivdím...

Každopádně, sic růžovou zrovna nemusím, mám dvě upravené fotky, které nemůžu nazvat jinak než PINK! Jsem si zase tak trošku hrála v Zoneru..


Chrám sv. Víta

22. prosince 2009 v 20:01 | Petra Itterheimová

Dneska čerstvá fotka. Tedy skoro čerstvá - v neděli jsme byli na výletě v Praze (jsme Jihlaváci). Řeknu Vám, je docela problém mačkat spoušť v nějakých -12 stupních.. Ale tak něco jsme přece namačkala, a teď jsem si s nimi ještě tak trochu hrála v Zoneru. Kolikrát už mě zaujaly fotky, tedy spíše koláže, složené z více fotek - například zaměněné pozadí apod. Konečně jsem si troufla a vyzkoušela to také - výsledek můžete vidět zde:


Odbarvené pozadí

4. prosince 2009 v 22:10 | Petra Itterheimová

Takhle z nudy - zase jsem si hrála v Zoneru a odnesla to jedna fotka s motýlem.. Možná už tu někde je ... Tentokrát ale s černobílým pozadím.. Úprava možná trochu nesmyslná, ovšem kdo říkal, že všechny věci mají nějaký smysl..

 
 

Reklama